NYHED

Fantastisk naturejendom på kanten af Vejle Ådal

Søgårdvej 12, 7182 Bredsten

En ejendom for naturelskere, med mange muligheder.

På kanten af Vejle Ådal i det kuperede terræn ligger denne fantastiske naturejendom med et samlet areal på 19 ha, heraf er ca. 7 ha skov, 7,3 ha er agerjord og 3,6 ha er græs.

Boligen er fra 1992 og den har iflg. BBR et samlet boligareal på 205 m2. Der er god plads til hele familien, idet der udover stuehuset, i den ene længe er mulighed for at have f.eks. en teenageafdeling.

Energimæssigt er boligen forsynet med en masseovn og med solceller, hvilket gør den meget energiøkonomisk.

Fra boligen er der udsigt til markerne, hvor man kan have sine heste eller andre dyr gående. Der er i det kuperede terræn en spændende skov, hvor der er fine jagtmuligheder og mulighed for at nyde naturen i fulde drag.

Der er derudover en næsten ny garagebygning, som er træbeklædt og som derfor falder naturligt ind i landskabet.

?Beliggenhed: Ejendommen er beliggende ved Bredsten og dermed centralt for både Vejle, Billund og Kolding.

Hent salgsopstilling og dokumenter
Bestil fremvisning
Tjek Boliglån
Sælg din ejendom

Svend-Åge Bruun

Ejendomsmægler, valuar og cand.agro

sab@landbrugsmaeglerne.dk

40 13 62 03