Skov- og lystejendom 70 ha

Vorbassevej 21, 6622 Bække

Lyngsgård er en skov- og lystejendom på 70 ha beliggende mellem Bække og Vorbasse.

Denne ejendom byder på en mangesidet og spændende natur, der spænder over de tætte skovbevoksninger, de frodige engdrag og partier med å og sø.

Sydvendt og med udsigten over egne jorder og en ganske ugeneret beliggenhed finder man her en dejlig bolig på 155 m2 etageareal. Den ene sidelænge er indrettet med værelser, jagtstue samt atelier. Herudover findes en ældre staldlænge samt en maskinhal på 360 m2 med fast gulv.

Jordtilliggendet består af ca. 25 ha agerjord, ca. 20 ha engjord og ca. 22 ha skov samt ca. 3 ha diverse bygningsparcel, have mv. Agerjorden er bortforpagtet og der ydes arealtilskud til engjorden.

For den naturinteresserede familie er der på Lyngsgård et væld af muligheder. Med ejendommens sammensætning af både skov og åbent terræn er der selvsagt en fantastisk jagt på både klovbærende- såvel som fuglevildt. Er interessen for husdyr, så giver engjorderne masser af græsning til køer eller heste.

Alt i alt en dejlig ejendom med ugeneret beliggenhed og alligevel tæt ved både skole og indkøb.
Hent salgsopstilling og dokumenter
Bestil fremvisning
Tjek Boliglån
Sælg din ejendom

Jesper Madsen

Ejendomsmægler og skov- og landskabsingeniør

jm@landbrugsmaeglerne.dk

20 60 30 97